تحقیق مفاهيم اساسي تصميم گيري

دانلود تحقیق با موضوع مفاهيم اساسي تصميم گيري ، در قالب Word و در 36 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : شناخت قرائن و نشانه هاي تحول در زندگي ، شرايط اوليه پتحقیق مفاهيم اساسي تصميم گيري|39018701|gj|تحقیق تصميم گيري ,تحقیق در مورد تصميم گيري ,دانلود تحقیق تصميم گيري ,پروژه تصميم گيري ,مقاله تصميم گيري ,پایان نامه پیرامون تصميم گيري ,تحقیق روانشناسی تصميم گيري ,تحقیق روانشناسی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق مفاهيم اساسي تصميم گيري می باشد.

دانلود تحقیق با موضوع مفاهيم اساسي تصميم گيري ،
در قالب Word و در 36 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
شناخت قرائن و نشانه هاي تحول در زندگي ، شرايط اوليه پذيرش اصول چند سويه روشهاي تصميم گيري و برنامه ريزي هوشمند و خلاق است . توان بهره‌گيري از پيام ، ادراک وکشف جوهره تجربيات موفق و ناموفق زندگي است که در طول زندگي، مسيرهاي درست و نادرست رسيدن به هدفهاي فردي و سازماني را تعيين مي‌کنند . الهام گيري از اين شناخت و مکاشفه ، چشم اندازهاي آينده را شفاف و به روشني ترسيم مي‌کند.(حميدي زاده ، 1381، ص 1)
تصميم گيري ، جوهره مديريت است و مدير کسي است که هر لحظه بايد تصميم بگيرد . تمامي‌تلاشهاي مديران ، در يک نقطه به بار نشسته و نتايج عيني خود را بروز مي‌دهد و آن نقطه گزينشي است که از بين گزينه هاي مختلف صورت گرفته و به‌عنوان تصميم مدير تعيّن مي‌يابد . علت خوب يا بد شدن کارها يا موفقيت و شکست در دستيابي به اهداف تا حد زيادي در گرو همين لحظه و تصميمي‌است که گرفته‌مي‌شود.(باقريان ، 1380 ، ص 59)

مفاهيم اساسي تصميم‌گيري
1- اطمينان (معلوم) و عدم اطمينان (نامعلوم) در تصميم گيري
ساده ترين کاربرد نظريه تصميم در مواردي است که تصميمات تحت شرايط معلوم گرفته مي‌شوند و شايد ساده ترين مثال تصميم گيري تحت شرايط معلوم نيز لباس‌پوشيدن هر روزه باشد .
اگر چه ممکن است لباسهاي مختلفي داشته باشيم ليکن اکثر ما به سرعت و با کمترين تلاش ، انتخاب خود را انجام مي‌دهيم اما همه تصميم گيريها به اين سادگي نيستند . هنگامي‌که فقط قسمتي از نتايج از طريق انتخاب ، تعيين مي‌شود ، فرآيند تصميم‌گيري، ، پيچيدگي بيشتري مي‌يابد براي اينکه بتوانيم ساختار يک تصميم تحت شرايط نامعلوم را مورد توجه قرار دهيم ، انتخاب بين حمل يک چتر و عدم حمل آن در يک روز ابري را بررسي مي‌نماييم . اينجا ما دو راه پيش روي داريم : 1- حمل يک وسيلة ناجور که در صورت وقوع باران مي‌تواند ما را از بيماري يا خيس شدن حفظ کند....