تحقیق در مورد طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور)

قسمتی از متن: 1-1: مقدمه: يكي از روشهاي متداول در اندازه‌گيري وزن استفاده از سنسورهاي S-G مي‌باشد. اساس كار اين سنسورها همانطور كه توضيح داده خواهد شد بر تغيير تحقیق در مورد طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور)|39016874|gj|مقاله در مورد طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور),تحقيق درباره طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور),پاورپوينت طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور),پروژه طراحي و س,,,
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق در مورد طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور) می باشد.

قسمتی از متن:
1-1: مقدمه:
يكي از روشهاي متداول در اندازه‌گيري وزن استفاده از سنسورهاي S-G مي‌باشد. اساس كار اين سنسورها همانطور كه توضيح داده خواهد شد بر تغيير طول يك المان الكتريكي و در نتيجه تغيير مقاومت الكتريكي آن استوار است. در اين فصل به معرفي اساس كار، آرايشهاي مداري سنسور و نيز معيارهاي انتخاب سنسور مناسب خواهيم پرداخت.
1-2: اساس كار سنسور S-G :
مقاومت الكتريكي هر المان فيزيكي متناسب با طول آن المان مي‌باشد. يعني يا به طور دقيق‌تر كه در آن L طول المان و A سطح قطع آن مي‌باشد. و اگر طول يك المان فيزيكي به هر دليلي تغيير كند مقاومت الكتريكي آن دچار تغيير خواهد شد. اين مطلب اساس كار سنسورهاي S-G مي‌باشد.
اين سنسورها معمولاً به صورت چاپ شده مي‌باشند. كه نمونه‌اي از آنها در شكل زير نمايش داده شده است.
همانطور كه ملاحظه مي شود و چاپ سنسور به صورت مارپيچ انجام شده در نتيجه امكان تغيير طول كلي سنسور بسيار افزايش يافته است به اين معني كه با تغيير طول در هر يك از قطعه‌هاي افقي و با فرض اينكه تعداد اين قطعه‌ها n مي‌باشد. تغيير طول كلي بربر خواهد بود.